Intro | Про портал | Міжнародне молодіжне співробітництво | Молодіжні та дитячі організації України | Молодіжна політика в Україні | Новини | Навчання дітей та молоді | Програма Intel "Шлях до успіху" | Контакти |
---|
«Об’єднуємо зусилля для профілактики ВІЛ/СНІДу» - під такою назвою 4 квітня 2011 року у м. Золотоноша в рамках проекту «Збережи життя» пройшов круглий стіл. Зустріч мала на меті зібрати охочих індивідумів та організації, діяльність яких пов’язана з первинною профілактикою ВІЛ/СНІДу для напрацювання плану спільної роботи у м. Золотоноша.
У круглому столі взяли участь: відділ освіти та відділ у справах сім’ї та молоді м. Золотоноша, «Червоний хрест», «Нова надія». Окрім цього на заході були присутні: менеджер проекту профілактики ВІЛ/СНІД PEPFAR Корпусу миру США в Україні - Андрій Чибісов, волонтерка Корпусу миру - Ванесса Рой, національний волонтер ВООН - Світлана Собова, волонтери Золотоніського молодіжного центру – Анна Буркут та Оксана Талапко, а також вчителі міських шкіл та ліцею, які взяли участь у тренінгу з профілактики в рамках проекту «Збережи життя».
Захід розпочався з вітального слова заступниці міського голови Золотоноші - Світлани Судді, яка відзначила важливість теми круглого столу.
Круглий стіл став передзавершальним етапом в рамках проекту «Збережи життя», який з лютого 2011 року впроваджується в Золотоноші відділом у справах сім’ї та молоді в партнерстві та за фінансової підтримки Корпусу миру США в Україні.
Під час заходу учасники презентували свою діяльність у сфері подолання поширення ВІЛ, розповіли про наявні ресурси та плани на майбутнє. Зі свого боку, лікар-інфекціоніст - Людмила Рябчун та дерматовенеролог - Віталій Побиванець - оприлюднили статистичні дані щодо поширеності захворювання у м. Золотоноша. На согодні на обліку у Золотоноші перебуває 19 хворих, а за останній рік від СНІДу на місці померло 2 особи. Втім, чи можна дані цифри вважати точними?... Оскільки вірус має здатність проявлятись лише через 6 місяців після зараження, та не всі жителі погоджуються добровільно проходити тестування, можна припустити, що певна кількість випадків зараження залишаються невиявленими і це становить ще більшу загрозу, адже люди, які не знають свого статусу можуть продовжувати несвідомо інфікувати інших.
Директор Золотоніського міського центру соціальних служб для сім’ї, молоді та спорту - Віталій Кучерявий розповів про те, що наразі у Золотоноші є сім’я, яка взяла на виховання віл-інфіковану дитину, що є гарним показником рівня толерантності громадян до ВІЛ-позитивних людей.
Найбільше вразив виступ волонтерів молодіжного центру: Ані та Оксани, які проводять тренінги з профілактики ВІЛ/СНІД для своїх однокласників та однолітків у школах. За словами дівчат, підлітки надзвичайно цікавляться проблемою ВІЛ, адже навіть не зважаючи на юнацький максималізм – хочуть бути здоровими, а отже потребують інформації про те як себе захистити.
Натомість «Червоний хрест» здійснює профілактичну роботу не лише у молодіжному середовищі, а й серед представників старшого покоління. Виступаючи на заході представник громадської організації «Нова надія» Сергій Собко, наголосив, що проведення круглого столу є гарним сигналом, а те, що організації переважно говорять про одне і те ж радше підсилює їхню роботу.
За підсумками круглого столу учасники домовились про організацію спільної профілактичної акції до Дня пам’яті померлих від ВІЛ/СНІД, який традиційно відзначають у травні. Першу зустріч робочої групи з організації заходу призначено на 8 квітня, так би мовити «по гарячим слідах».
За додатковою інформацією звертайтеся до Національного волонтера ВООН та Спеціаліста з розвитку молоді в Черкаській області, Світлани Собової svetlana.sobova@undp.org.ua