IntroПро порталМіжнародне молодіжне співробітництвоМолодіжні та дитячі організації УкраїниМолодіжна політика в УкраїніНовиниНавчання дітей та молодіПрограма Intel "Шлях до успіху"Контакти

Створення сприятливого середовища для забезпечення зайнятості молоді

ОпитуванняЦе цікаво!


Найактуальніші проблеми, що хвилюють сучасну молодь:
тут цікаво! • 25.10.2012

  Стартувала Всеукраїнська інформаційно-профілактична акція «Відповідальність починається з мене»

  За ініціативи Державної служби молоді та спорту України днями дала старт соціально-значуща Всеукраїнська інформаційно-профілактична акція "Відповідальність починається з мене". Захід проводиться з метою реалізації державної молодіжної політики та пропаганди й утвердження здорового способу життя в молодіжному середовищі. 
  Рейтинг: 2.29
 • 22.10.2012

  За проведення ІІІ Юнацьких Олімпійських ігор-2018 боротимуться 5 міст

  Міжнародний Олімпійський Комітет сьогодні, 16 жовтня, оголосив 5 міст-кандидатів, які боротимуться за право проведення III Юнацьких Олімпійських ігор 2018 року. Стати столицею Ігор претендують: Буенос-Айрес (Аргентина), Глазго (Великобританія), Гвадалахара (Мексика), Меделін (Колумбія), Роттердам (Голландія). 
  Рейтинг: 2.01
 • 20.10.2012

  До 11 листопада 2012 року приймаються заявки на участь у щорічному національному конкурсі «Народний бренд-вибір молоді»

  Всеукраїнським молодіжним об’єднанням підтримки вітчизняного виробника «Альтернатива», в рамках меморандуму про співпрацю з Державною службою молоді та спорту України, впроваджується щорічний Національний конкурс роботодавців «Народний бренд-вибір молоді». 
  Рейтинг: 3.65

Заходи щодо:

 • сприяння працевлаштуванню, підготовці, перепідготовці та підвищенню кваліфікації молоді; залученню молоді до підприємницької діяльності; професійної орієнтації молоді; забезпечення вторинної зайнятості молоді, організації діяльності молодіжних трудових загонів


Організаційно-методичне забезпечення заходів державної політики щодо:

 • підтримки діяльності та розвитку мережі молодіжних центрів праці та молодіжних трудових загонів; професійної орієнтації молоді; проведення Всеукраїнського конкурсу бізнес-планів підприємницької діяльності серед молоді; реалізації Указу Президента України "Про проведення Всеукраїнської акції молодіжних трудових загонів "Пам'ятати. Відродити. Зберегти"


 • 05.01.2011

  В Україні розвивається мережа молодіжних центрів праці

  На виконання Закону України "Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в Україні" та відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 24.10.2001 № 40 "Про затвердження Типового положення про молодіжний центр праці" в Україні розвивається мережа молодіжних центрів праці.

  Міністерством України у справах сім'ї, молоді та спорту ініційовано створення мережі молодіжних центрів праці - спеціалізованих державних установ, які діють з метою працевлаштування молоді, забезпечення її зайнятості у вільний від навчання час, сприяння розвитку молодіжного підприємництва, перенавчання та підвищення кваліфікації.

  На сьогодні в Україні забезпечено діяльність 19 обласних (Вінницька, Волинська, Дніпропетровська, Донецька, Житомирська, Запорізька, Івано-Франківська, Луганська, Львівська, Полтавська, Рівненська, Тернопільська, Харківська, Херсонська, Черкаська, Чернігівська, Чернівецька області, містах Київ та Севастополь), 10 районних, 12 міських молодіжних центрів праці та 57 студентських секторів працевлаштування у ВНЗ.

  У 2010 році центрами працевлаштовано близько 17 тис. осіб (з них на перше робоче місце 784 особи), надано близько 60 тис. послуг.

  За роки успішного функціонування молодіжні центри праці утвердилися як професійні установи, які охоплюють великий спектр молодіжних питань, постійно працюють над вирішенням проблем працевлаштування молоді, розробляють і впроваджують нові молодіжні програми.

  На часі - завдання щодо збільшення кількості та розширення сфери діяльності молодіжних центрів праці у напрямках, що є цікавими для молоді (здійснення міжнародних зв’язків з метою сприяння навчанню молоді, стажуванню, проходженню практики за кордоном; організація внутрішнього та іноземного туризму, організація роботи волонтерських загонів, підтримка підприємницьких ініціатив).

  Основними завданнями молодіжних центрів праці є:

  • сприяння працевлаштуванню, в тому числі на перше робоче місце, підготовці, перепідготовці та підвищенню кваліфікації молоді;
  • залучення молоді до підприємницької діяльності, створення відповідних умов функціонування та ефективного розвитку молодіжного підприємництва;
  • надання молоді послуг, пов’язаних з професійною орієнтацією;
  • забезпечення вторинної зайнятості молоді, організація діяльності молодіжних трудових загонів.


  З метою залучення ресурсів міжнародних організацій та зацікавлених органів виконавчої влади до вирішення проблеми зайнятості молоді Міністерством України у справах сім’ї, молоді та спорту у 2010 році підписано:

  • Меморандум про співпрацю Міністерства та Міжнародного фонду "Відродження", яким передбачено впровадження заходів щодо подолання безробіття та бідності, у тому числі сприяння діяльності громадських організацій, які спрямовують зусилля на працевлаштування та зайнятість молодих людей. На виконання Меморандуму оголошено Конкурс проектів "Підтримка молодіжних центрів праці та центрів працевлаштування студентів".
  • Меморандум про співробітництво у вирішенні проблеми працевлаштування випускників вищих навчальних закладів спільно з МОН, Мінпраці та Українською академією наук.


  4 березня 2010 року за участю працівників регіональних управлінь у справах сім'ї, молоді та спорту, директорів молодіжних центрів праці було проведено Всеукраїнський семінар, спрямований на вирішення питання зайнятості молоді та розв’язання проблеми безробіття серед молоді. В ході проведення семінару було презентовано Антикризову програму Міжнародного фонду "Відродження" та науково-соціального проекту "Система гарантованого працевлаштування випускників вищих навчальних закладів" Української академії наук. Також було обговорено питання щодо діяльності молодіжних центрів праці та основні аспекти планування та організації діяльності молодіжних трудових загонів.

  27 травня 2010 року відбулося засідання круглого столу на тему: "Шляхи вирішення проблем працевлаштування випускників вищих навчальних закладів", під час якого обговорювались питання підготовки фахівців та їх працевлаштування.

Теги новин порталу