IntroПро порталМіжнародне молодіжне співробітництвоМолодіжні та дитячі організації УкраїниМолодіжна політика в УкраїніНовиниНавчання дітей та молодіПрограма Intel "Шлях до успіху"Контакти

Створення сприятливого середовища для забезпечення зайнятості молоді

ОпитуванняЦе цікаво!


Найактуальніші проблеми, що хвилюють сучасну молодь:




тут цікаво!



  • 25.10.2012

    Стартувала Всеукраїнська інформаційно-профілактична акція «Відповідальність починається з мене»

    За ініціативи Державної служби молоді та спорту України днями дала старт соціально-значуща Всеукраїнська інформаційно-профілактична акція "Відповідальність починається з мене". Захід проводиться з метою реалізації державної молодіжної політики та пропаганди й утвердження здорового способу життя в молодіжному середовищі. 
    Рейтинг: 2.29
  • 22.10.2012

    За проведення ІІІ Юнацьких Олімпійських ігор-2018 боротимуться 5 міст

    Міжнародний Олімпійський Комітет сьогодні, 16 жовтня, оголосив 5 міст-кандидатів, які боротимуться за право проведення III Юнацьких Олімпійських ігор 2018 року. Стати столицею Ігор претендують: Буенос-Айрес (Аргентина), Глазго (Великобританія), Гвадалахара (Мексика), Меделін (Колумбія), Роттердам (Голландія). 
    Рейтинг: 2.01
  • 20.10.2012

    До 11 листопада 2012 року приймаються заявки на участь у щорічному національному конкурсі «Народний бренд-вибір молоді»

    Всеукраїнським молодіжним об’єднанням підтримки вітчизняного виробника «Альтернатива», в рамках меморандуму про співпрацю з Державною службою молоді та спорту України, впроваджується щорічний Національний конкурс роботодавців «Народний бренд-вибір молоді». 
    Рейтинг: 3.65

Заходи щодо:

  • сприяння працевлаштуванню, підготовці, перепідготовці та підвищенню кваліфікації молоді; залученню молоді до підприємницької діяльності; професійної орієнтації молоді; забезпечення вторинної зайнятості молоді, організації діяльності молодіжних трудових загонів


Організаційно-методичне забезпечення заходів державної політики щодо:

  • підтримки діяльності та розвитку мережі молодіжних центрів праці та молодіжних трудових загонів; професійної орієнтації молоді; проведення Всеукраїнського конкурсу бізнес-планів підприємницької діяльності серед молоді; реалізації Указу Президента України "Про проведення Всеукраїнської акції молодіжних трудових загонів "Пам'ятати. Відродити. Зберегти"


  • 15.04.2011

    Профорієнтація

    В останні роки в Україні існує проблема розбалансованості ринку праці та ринку освітніх послуг. Зокрема: відсутність відповідності між кількістю та структурою робочих місць, які визначають попит на працю, з чисельністю і структурою економічно активної частини населення; нерівномірність нормативно визначеної системи класифікації професій попиту роботодавців у робочій силі з певною класифікацією; невідповідність професійно-кваліфікаційної структури спеціалістів-випускників навчальних закладів потребам ринку праці; перевиробництво деяких професій спеціалістів тощо.

    Ці проблеми найбільше стосуються молодого покоління. Тому виникає потреба у відповідних кроках з боку держави, спрямованих на невідкладне вирішення проблем профорієнтації, працевлаштування та вторинної зайнятості молоді.

    На сьогоднішній день випускники загальноосвітніх шкіл, професійно-технічних училищ, вищих навчальних закладів страждають від невизначеності своєї подальшої кар’єри. Більшість з них потребує спеціального профорієнтаційного консультування для визначення професійних інтересів, подальшого професійного становлення та реалізації потенційних можливостей.

    Саме з метою вирішення зазначених питань було прийнято постанову КМУ від 17.09.2008 № 842 "Про затвердження Концепції державної системи професійної орієнтації населення" та розпорядження КМУ від 27.01.2010 № 150-р "Про затвердження плану заходів з реалізації Концепції державної системи професійної орієнтації населення на період до 2011 року"

    Проведення профорієнтаційної роботи з молоддю відповідно до потреб особистості, виробництва та ринку праці є одним з важливих напрямків реалізації державної молодіжної політики.

    З цією метою, зокрема, створено мережу спеціалізованих державних установ - молодіжних центрів праці, діяльність яких спрямована на здійснення заходів з реалізації профорієнтаційної роботи серед молоді, вирішення питань її працевлаштування, сприяння розвитку молодіжних ініціатив у трудовій сфері, перепідготовку та підвищення кваліфікації молоді.

    Особливістю діяльності молодіжних центрів праці є їх мобільність, вони діють безпосередньо в молодіжному сегменті, реагуючи на потреби та запити молоді.

    Молодіжні центри праці використовують новітні вітчизняні та європейські методики щодо здійснення профорієнтаційної роботи, які забезпечують індивідуальний підхід до кожної молодої людини.

    У 2010 році в регіонах забезпечено діяльність 19 обласних (Вінницька, Волинська, Дніпропетровська, Донецька, Житомирська, Запорізька, Івано-Франківська, Луганська, Львівська, Полтавська, Рівненська, Тернопільська, Харківська, Херсонська, Черкаська, Чернігівська, Чернівецька області, містах Київ та Севастополь), 10 районних, 12 міських молодіжних центрів праці та 57 студентських секторів працевлаштування у ВНЗ.

    У 2010 році центрами працевлаштовано близько 17 тис. осіб (з них на перше робоче місце 784 особи), надано близько 60 тис. консультаційних, в тому числі профорієнтаційних, послуг.

    За підтримки Мінсім’ямолодьспорту на базі молодіжних центрів праці щороку проводяться Всеукраїнські акції, семінари, конференції, навчальні тренінги, наради, конкурси, виставки профорієнтаційного спрямування.

    Так, з 2 по 4 вересня 2010 року у м. Львів відбувся Всеукраїнський семінар з питань профорієнтаційної роботи серед молоді, метою якого було ознайомлення з досвідом профорієнтаційної роботи у Львівській області та обмін досвідом молодіжних центрів праці, центрів зайнятості тощо щодо профорієнтаційної роботи з молоддю.

    Відповідна робота з питань професійної орієнтації молоді систематично здійснюється в усіх регіонах України.

    З метою інформування учнівської молоді щодо особливостей ринку праці молодіжними центрами праці спільно з структурними підрозділами райдержадміністрацій у справах сім’ї та молоді проводяться різноманітні заходи з питань профорієнтації: тематичні зустрічі, семінари, навчально-тренінгові заняття для старшокласників, студентів вищих навчальних закладів та безробітних.

    Наприклад, в АР Крим проведено 6 семінарів для безробітних молодих людей, які знаходяться на обліку в республіканському центрі зайнятості (111 учасників); 2 республіканські наради з проблем безробіття молоді для представників міністерств та громадських організацій.

    У сільській місцевості Тернопільської області діяли мобільні консультативні пункти з питань профорієнтації та молодіжного працевлаштування, якими проведено семінари-тренінги на тему "Моя майбутня професія", "Мій талант - моя робота", учасниками яких стали понад 1000 молодих людей. Також проведено молодіжну акцію "Цикл профорієнтаційних тренінгів для молоді" - "Моє майбутнє!"

    З метою сприяння професійному самовизначенню старшокласників Запорізьким управлінням у справах сім’ї, молоді та спорту розроблена та реалізується профорієнтаційна програма "Вибір на майбутнє".

    У рамках програми Запорізьким обласним молодіжним центром праці було проведено моніторинг професійних намірів випускників шкіл. З майбутньою професією остаточно визначилися у середньому 32,4% старшокласників, приблизно визначилися 32,5% респондентів, 19,7% старшокласників мають кілька варіантів професій, 13,2 % респондентів ще перебувають у роздумах щодо вибору професії, а 2,2 % взагалі не знають, який обрати фах, і перебувають у стані розгубленості.

    На сьогоднішній день найбільш популярними професіями серед молоді є: програміст, менеджер, юрист, лікар, економіст. Характерно, що старшокласники рідко віддають перевагу робітничим спеціальностям.

    Саме з метою популяризації робітничих професій та підвищення їх престижності серед учнівської молоді проводяться різноманітні акції ("Професійний всесвіт" Миколаївській обл., "Я обираю професію держслужбовця" м. Харків), фестивалі ("Поринь у світ професій" Закарпатська обл., "Світ професій: мій вибір - мій успіх!" Луганська обл.), виставки ("Моя улюблена професія" Івано-Франківська обл., "Моя майбутня професія" Полтавська обл.).

    Особлива увага під час реалізації державної молодіжної політики приділяється профорієнтаційній роботі та адаптації на ринку праці молоді з особливими потребами.

    За ініціативи Державної соціальної служби для сім’ї, дітей та молоді укладено угоду з Національною Асамблеєю інвалідів України № 01-04/30 від 10 квітня 2009 року, якою визначені шляхи співпраці щодо розвитку соціальної роботи в Україні у напрямі надання соціальних послуг дітям та молоді з особливими потребами та їх сім’ям. Відповідно до даної угоди за рекомендацією Держсоцслужби укладені аналогічні угоди в регіонах (Вінницькій, Дніпропетровській, Запорізькій, Луганській, Полтавській, Чернівецькій областях та у м. Києві).

    Окрім того, Держсоцслужбою підписано договір про співпрацю з Міжнародною благодійною організацією "Фонд Східна Європа", яким передбачено співпрацю в напрямку працевлаштування молоді з особливими потребами з метою покращення якості життя та розвитку соціального і економічного потенціалу молодих людей. Всього у 2010 році працевлаштовано 253 особи з числа дітей та молоді з функціональними обмеженнями.

    Відповідна робота проводиться в регіонах управліннями (відділами) у справах сім’ї, молоді та спорту спільно з центрами соціальних служб у справах сім’ї, дітей та молоді, службами зайнятості щодо здійснення професійної орієнтації молоді.

    Так, у Луганській області, в рамках проекту "Кожен має право на працю: Партнерство задля покращення можливостей для зайнятості молоді з особливими потребами", який реалізується Міжнародною організацією "Фонд Східна Європа", проведено обласний семінар для громадських організацій щодо підвищення професійного рівня громадських організацій та можливості надання послуг соціальної адаптації та професійної підготовки молоді з обмеженими фізичними можливостями.

    З метою підвищення рівня поінформованості спеціалістів з профорієнтації молоді з інвалідністю про структуру й зміст профорієнтаційної роботи в рамках вищезазначеного проекту проведено:

    • тренінгові програми для спеціалістів з соціальної роботи/соціальних служб з метою покращення якості, доступу та розширення спектру послуг, що надаються молоді з особливими потребами;
    • тренінг з профорієнтації молоді з особливими потребами;
    • тренінгові програми для представників Координаційної ради з питань працевлаштування та вторинної зайнятості молоді у сфері профорієнтації молоді з особливими потребами ;
    • засідання Координаційної ради з питань працевлаштування та вторинної зайнятості молоді та тренінг для її членів "Профконсалтінг. Підготовка професійних консультантів для молоді з інвалідністю".


    При Волинському обласному молодіжному центрі праці діє Центр працевлаштування молоді з функціональними обмеженнями. Мета діяльності даного Центру - зменшити рівень безробіття молоді з функціональними обмеженнями у Волинській області шляхом проведення право-просвітницької кампанії спрямованої на людей цієї категорії та членів їх родин, роботодавців, громадян Волинської області, допомога у працевлаштуванні молодим інвалідам.

    У Чернігівській області серед заходів з профорієнтації проведено семінари-тренінги з соціальної адаптації на ринку праці для молоді з особливими потребами, а саме для дітей з вадами слуху. Метою таких семінарів є надання навичок активного пристосування молодої людини до умов трудової діяльності і безпосередньо соціального середовища.

    Невід’ємною складовою у профорієнтаційній роботі з молоддю є використання та розповсюдження друкованої продукції, використання сучасних інформаційно-комунікаційних технологій, а також залучення засобів масової інформації.

    Нормативно-правові акти та матеріали про хід проведення профорієнтаційної роботи серед молоді регулярно розміщуються та оновлюються на сайті Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту.

    У Вінницькій області з 2005 року обласним молодіжним центром праці реалізується постійно діюча програма "Комп’ютерний центр профорієнтації та правової допомоги молоді". У 2010 році в області підготовлено та розповсюджено серед випускників загальноосвітніх навчальних закладів щорічний випуск "Довідника абітурієнта та студента".

    Запорізьким обласним центром праці для молоді підготовлено до друку та безкоштовно розповсюджено серед випускників загальноосвітніх шкіл "Довідник навчальних закладів-2010" - традиційне видання, що містить інформацію про вищі навчальні заклади Запорізької області всіх рівнів акредитації.

    Кіровоградським управлінням у справах сім’ї та молоді облдержадміністрації видано та розповсюджено "Довідник навчальних закладів Кіровоградської області", який спрямований на профорієнтацію учнівської молоді.

    У Миколаївській області на базі Центральної бібліотеки ім. Кропивницького працює інтерактивний інформаційний простір для молоді "Молодіжна інформаційна агенція "ЮН-ІНФО", до якої надходить інформація з основних управлінь та служб облдержадміністрації, та Консультативне бюро з молодіжних питань.

    У м. Рівне "Молодіжний центр праці Спеціаліст" реалізовує проект: "Центр планування кар’єри та працевлаштування студентів-випускників". Також в області діє спеціалізований безкоштовний веб-сайт з питань працевлаштування молоді.

    З метою надання методично-практичної допомоги молоді щодо вибору майбутньої професії Чернігівським молодіжним центром праці видано брошуру "Інформаційний довідник до комплексної профорієнтаційної програми "Шлях до успіху".

    Заходи, присвячені питанню профорієнтації молоді, постійно висвітлюються у всеукраїнських та регіональних засобах масової інформації.

    В рамках реалізації заходів Міністерство України у справах сім’ї, молоді та спорту регулярно проводить тренінги та навчання для спеціалістів, які опікуються питаннями професійної орієнтації та працевлаштування молоді з метою підвищення їхньої кваліфікації та ознайомлення з новітніми методиками проведення профорієнтаційної роботи.

    В окремих регіонах України вже не один рік поспіль реалізуються міжнародні проекти, спрямовані на здійснення професійної орієнтації молоді. Зокрема, у Львівській та Волинській областях спільно з Норвегією, Польщею, Білорусією реалізується проект "Трансфер ноу-хау з професійного консалтингу для молоді", який передбачає навчальні тренінгові програми з подальшим їх впровадження в Україні.

    Дотримуючись європейського вибору у сфері соціально-економічної політики, Уряд України послідовно забезпечує створення умов для розвитку трудового потенціалу нації.

    Прийняття постанови Кабінету Міністрів України від 21.01.2009 № 28 "Про утворення Ради з питань професійної орієнтації населення" (далі - Рада) стало серйозним кроком у розбудові державної системи професійної орієнтації населення.

    Вперше в Україні при Кабінеті Міністрів України створено такий консультативно-дорадчий орган, який має забезпечити взаємодію та координацію зусиль центральних органів виконавчої влади та сторін соціального діалогу у проведенні профорієнтаційної роботи на всіх рівнях, починаючи із загальнодержавного.

    Основними завданнями Ради є:

    • всебічне вивчення проблемних питань та розроблення пропозицій за результатами аналізу діяльності міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, всеукраїнських профспілок, їх об’єднань, всеукраїнських громадських організацій, інших об’єднань громадян і всеукраїнських об’єднань організацій роботодавців у частині професійної орієнтації населення;
    • сприяння координації роботи центральних і місцевих органів виконавчої влади та їх взаємодії з органами місцевого самоврядування і сторонами соціального діалогу;
    • розроблення пропозицій і рекомендацій щодо підвищення рівня професійної орієнтації населення, її нормативно-правового, фінансового, матеріально-технічного, кадрового, наукового, методичного та інформаційного забезпечення;
    • участь у визначенні пріоритетів фундаментальних та прикладних наукових досліджень з питань, що належать до її компетенції;
    • забезпечення проведення системного аналізу актів законодавства з питань професійної орієнтації населення з метою визначення основних напрямів його вдосконалення та проектів актів законодавства із зазначених питань;
    • сприяння вивченню, узагальненню і поширенню вітчизняного та зарубіжного досвіду роботи у сфері професійної орієнтації населення;
    • розроблення пропозицій щодо розвитку міжнародного співробітництва, спрямованого на вдосконалення державної системи професійної орієнтації населення.


    На сучасному етапі діяльність Ради спрямовано на підвищення ефективності формування, відтворення та збереження трудоресурсного потенціалу держави, посилення впливу професійної орієнтації на збалансування ринку праці.

    До складу Ради входять представники центральних органів виконавчої влади, громадських організацій та роботодавців. Від Мінсім'ямолодьспорту до складу Ради входить заступник Міністра.

    25 червня 2009 року відбулося установче засідання Ради, у ході якого вирішено створити тимчасову робочу групу з розробки плану реалізації Концепції державної системи професійної орієнтації населення на період до 2011 року.

    07 серпня 2009 р. було проведено засідання тимчасової робочої групи, якою опрацьовано проект плану заходів з реалізації Концепції державної системи професійної орієнтації населення на період до 2011 року.

    Після погодження заінтересованими органами виконавчої влади прийнято розпорядження КМУ від 27.01.2010 № 150-р "Про затвердження плану заходів з реалізації Концепції державної системи професійної орієнтації населення на період до 2011 року", яким передбачено низку заходів, спрямованих на вирішення питань професійної орієнтації населення та молоді зокрема. Центральним органам виконавчої влади передбачено щорічно інформувати Кабінет Міністрів України про стан виконання зазначеного плану заходів.

    04 листопада 2010 року відбулось третє засідання Ради з питань професійної орієнтації населення.

    На засіданні Ради було розглянуто основні завдання Ради з питань професійної орієнтації населення на період до 2011 року, питання утворення тимчасової робочої групи Ради з внесення змін до спільних нормативно-правових актів відповідно до основних положень Концепції державної системи професійної орієнтації населення, роль центральних органів виконавчої влади у проведенні профорієнтаційної роботи з молоддю, стан роботи щодо створення національної рамки кваліфікацій.

Теги новин порталу